دبیرستان دوره دوم پسرانه غیردولتی ملاصدرای شیرازی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز/شهرستان کرج

جواد آذری رشاد " رئیس انجمن اولیا و مربیان "

به نام خدا
 
اولیای محترم دانش آموزان

با تقدیم سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگواران به استحضار عالی می رساند ،
از ابتدای سال تحصیلی جدید نیت را بر این نهاده بودیم که یک ارتباط  بین انجمن اولیا و مربیان و اولیا ی محترم با پل ارتباطی وب سایت مدرسه داشته باشیم.متاسفانه این نیت تا این نوشته محقق نگردید،اما امیدواریم من بعد با فاصله ی کم تر و پیوسته تر ی تبادل نظر و ارائه ی نکاتی به خدمتتان صورت پذیرد.1-هر چند زود تر از این می بایست تشکّر از شما صورت می گرفت ولی در این اولین فرصت لازم می دانم از طرف خود و دیگر منتخبان در انجمن اولیا و مربیان مدرسه از رای مثبت و حسن ظن شما نسبت به خود واز اینکه با رای اعتماد خودفرصت خدمت گذاری در یک سال آینده را نصیب ما فرمودید کمال تشکر را داشته باشم.همچنین می بایست تشکری بکنم از مدیریت محترم مدرسه جناب آقای صیادی و کلیه معاونان و دست اندر کاران برگزاری انتخابات انجمن اولیا مربیان سال تحصیلی 1393-1394به منظور برگزاری انتخابات شایسته و بایسته ای که صورت گرفت.

2- بهانه ی در پیش بودن اولین جلسه آموزش خانواده که در تاریخ 28/8/1393 تشکیل خواهد شد نیت اصلی نگارش این متن به خدمتتان می باشد.لذا چند نکته ای  لازم است در این زمینه به عرض برسانم.

الف-شاید بشود گفت اکثر اولیا ی محترم مدرسه اهمیّت تربیت درست  فرزندانشان  برایشان مهم تر از نحوه وکیفیت تحصیلی فرندانشان باشد.به معنای دیگر تربیت فردی و اجتماعی را مقدم بر آموزش تحصیلی می دانند.اهمیت این موضوع در بسیاری از دیدار های جمعی و فردی با مسوولان مدرسه از سوی اولیا یاد آوری شده است.

ب- برای پاسخ به این مطالبه و اجرای این وظیفه که بخشی از آن به دوش مسوولان مدرسه می باشد.ابزارهای مختلفی وجود دارد که هم اکنون بخشی از آن در مدرسه جاری و ساری می باشد.اما امر مهم تربیت صحیح نیاز به یک همراهی و هماهنگی بین دو کانون خانه و مدرسه دارد که برای رسیدن به این مهم برنامه ریزی و همراهی دلسوزانه نیاز است.

ج-می دانیم برای رسیدن به این مهم ، یعنی ، تربیت صحیح دانش آموزان باید ابزاری به روز داشت.و می بایست برای شرایط امروز جامعه که تاثیر مستقیم بر امر تعلیم و تربیت  فرزندانمان دارد به علوم تربیتی روز مجهز بود.بنابراین اهمیت جلسات آموزش خانواده از این منظر بسیار مهم می باشد.

ج-به همین منظور برای رسیدن به این همراهی و تربیت صحیح فرزندانمان از سوی مسوولان مدرسه ، سلسله جلسات آموزش خانواده با موضوعات متفاوت و مهم طراحی و در قالب تقویم اجرایی  به خدمتتان اعلام گردیده است .

د-اولیای محترم باید توجّه داشته باشند که موضوعات انتخابی برای جلسات آموزش خانواده مواردی است که مسوولان مدرسه از شرایط فرهنگی حاکم در رفتار و کردار دانش آموزان و یا از شرایط حاکم در جامعه استخراج شده و لزوم آموزش و بحث و بررسی آن ضروری می باشد.

و-نکته دیگری که می بایست اولیای محترم به آن در این زمینه توجّه داشته باشند این است که واقعا برای برگزاری جلسات آموزش خانواده وقت و هزینه ی تقریبا زیادی صورت می گیرد چرا که لزوم این کار کاملا از طرف مسوولان مدرسه حس می شود. پس جلسات آموزش خانواده واقعا مهم می باشد.

د-با نکاتی که عنوان گردید فقط باید نکته آخر را  حضورتان یادآدوری کنم و آن اینکه همه ی این موارد با حضور حدّاکثری شما اولیا ی گرامی در جلسات آموزش خانواده محقّق خواهد شد.لذا برای این امر حتّی ساعت مناسبی در نظر گرفته شده که بشود حضور هم زمان پدر و مادردر جلسه ممکن گردد.لذا درخواست می شود اولیا ی محترم برنامه های آموزش خانواده را در طول سال آموزشی به دقت پیگری نمایند .
تا بعد

 

جواد آذری رشاد

رییس انجمن اولیا و مربیان دبیرستان ملاصدراشیرازی ( دوره ی دوم )

فایل های ضمیمه :
نظرات خوانندگان
تا کنون هیچ نظری درباره این مطلب ثبت نشده است
نظر جدید
نام*
ایمیل
نظر*

متن تصویر*
بازگشت به صفحه قبل...